Otsakool = MUBA!

Tallinna G. Otsa nim Muusikakool on nüüd Tallinna Muusika- ja Balletikool ehk MUBA.

MUBAs saab suurepärane üldharidus kokku maailmatasemel muusika- ja tantsuharidusega.

Õppida saab põhikoolis, gümnaasiumis, kutsekeskharidusõppes, kutseõppes ning eel- ja jätkuõppes.

Kõike seda, mida sai enne õppida Tallinna G. Otsa nim Muusikakoolis saab jätkuvalt õppida ka MUBAs.

Tule ja pühendu muusikale ja tantsule MUBAs!

OOTAME ÕPPIMA! Lisainfo leiad https://muba.edu.ee/sisseastumine-2/

Andsime üle Ukraina õpilaste toetusfondi stipendiumid

Täna andsime oma viimasel Otsa-kooli tööpäeval üle suvisel lõpupeol “Nüüd on Otsas” annetustest kogutud stipendiumi, mille kogusumma oli 2400 EUR-i. Nii said 4 meie kooli astunud Ukraina õpilast ühekordse toetuse suurusega 620 EUR.
Raha kogunes peo laada müügist ning meeleolukast oksjonist. Suur tänu kõigile annetajatele!

76.lennu lõpukella video

Videot vaadata saab siin:

NÜÜD ON OTSAS! – Lõpupeo pildid!

Suur kummardus kõigile tulijatele-olijatele-tähistajatele-meenutajatele!

Suur heameel on jagada päeva pildivaramut!

Majas ja õuealal käis ringi fotograaf Vahur Lõhmus, tema pildid on leitavad siin:

Palume piltide kasutamisel ka meie armas fotograaf ära mainida!

Kõigil soovijatel oli võimalus teha endast üksi või koos sõpradega teha pilte võlupeeglis. Aitäh appi tulemast, fotoboks.ee!

Fotoboksi piltide digitaalsed versioonid saadame osalejatele e-mailile 🙂

Imelist suve!

76. lennu kontsert-aktuse pildid

Kontsert-aktus toimus 19.06.2022

Kontsert-aktuse pildid on leitavad siin:

Piltide kasutamisel palume nimetada ka fotograafi! Aitäh, Vahur Lõhmus

Palju õnne kõigile asjaosalistele!

Registreeru siin: LÕPUPIDU “NÜÜD ON OTSAS”

Otsa kooli lõpupidu õpetajatele, õpilastele ja vilistlastele on 21. juunil.
Pidu toimub algusega kl 11 Otsa kooli sees ja õuealal.
Igal täistunnil kontsert.
Kell 19 The Best of Otsa Kool – lõpupidu Otsa kooli saalis!
Samuti toimuvad erialavaldkondade kohtumised neile armsaks saanud klassiruumides.
Toimub ka oksjon ning laat, mille tulu annetame meie kooli õppima asunud Ukraina õpilastele stipendiumideks.
Armas õpetaja/õpilane, kui Sul on mõni vahva kooliga seotud ese, mida Sa ise ei vaja, kuid võiks oksjonil või laadal kaubaks minna, too see palun kantseleisse enne 10.06!
Rohkem infot lähiajal: https://wp.otsakool.edu.ee/nyydonotsas/
NB! Palun kindlasti registreeri oma osalus enne 15. juunit siin.

76. lennu lõpuaktus

Otsa kooli 76. lennu lõpuaktus toimub 19. juunil kell 15.00 Estonia kontserdisaalis.

Maja lahtiolek suvisel perioodil

22. juuni on riigipühale eelnev lühendatud tööpäev, maja avatud 7.30-18.00.

23.-26.juunil on maja suletud

27.-1. juulil avatud 10-18.00.

2.-31. juulil on maja suletud

1.-31. august on maja avatud piiratud kasutusvõimalustega E-R 10-18.00 (paljud klaverid ja muud pillid on selleks ajaks juba kolitud  uude majja).

2022/2023 õppeaastal algab õppetöö MUBA majas: Pärnu mnt 59, 10134 Tallinn

Meie õpilased külastasid festivali Kaunases

Kaunases 14.mail rahvusvahelisel üldklaverite festivalil “Musical  Spaces of Europe 2022”  esindasid meie kooli õpilased Alla Šubina, Nikita Masjukov ja virtuaalsete osalejatena Helis Kärbo,Urmeli Valgre, Hannah Grete Verbeek. Esitada tuli oma maa autori muusikat. Meie valikus olid H.Eller, U.Sisask, R.Rannap.

Kohapeal toimus kontsert  37 ettekandega, virtuaalselt osalejaid on Youtubis 13, nende hulgas ka meie Helis Kärbo ning klaveriansambel Urmeli Valgre – Hannah Grete Verbeek.

Kogesime sooja ja elavat huvi meie esitatud teoste vastu, aplaus oli tuntavalt siiras, kaasasolnud noodid ja väike heliloojat  tutvustav tekst lausa “rebiti” meil käest. Otsakooli logodega suveniirid said  meie kooli nime ja saatuse muutusest teada saades saajate sõnul lausa rariteetideks.

Järgmine festival tuleb seal aastal 2024. Soovitan osa võtta! Ettevalmistus periood on küll pingutav, kuid innustav ja arendav. Ja miks me ise ei võiks midagi taolist kokku kutsuda meie uues uhkes ühendatud koolis?

Oma tublisid õpilasi kiites ja tänades õpetaja Maie Koldits

Rütmimuusika laulmise eeleksami tihe sõel

Selleks korraks, ehk õppeaastaks 2022/23 on MUBA (Otsa kooli) rütmimuusika laulmise eriala vastuvõtu eeleksam toimunud ja õpilaskandidaadid valitud. Aitäh kõikidele osalejatele!

Kuna laulmine on Eestis väga populaarne, kandideerib igal aastal meile 40-60 õpilast. Heal aastal pääseb kooli õppima 6 RML eriala põhiõppe õpilast, üldjuhul veelgi vähem. Seega, konkurss on tavaliselt umbes 8-10 õpilast ühele kohale.

Eeleksam koosneb demolaulust ja esseest, mida kuulab ja loeb 5-6 liikmeline komisjon. Eeleksami sõelale jäävad tugevaimad kandidaadid põhieksami jaoks. Põhieksam koosneb mitmetest erialaspetsiifilistest ülesannetest, mida lauljad peavad sooritama.

Kooli õppima pääsevad need lauljad, kes on erialaliselt väga mitmekülgsed ja isikupärased, ning kelle solfedžo tase on kõrge. Kuna meie kool on kutseõppeasutus, mitte huvikool, siis ülikõva konkurents paneb taseme paika – valitakse lauljad, kes on eeldatavasti 3-4 aasta pärast võimelised lauljatena leiba teenima.

Õnneks on Eestis laulmise õpet pakkuvaid koole ja ringe väga palju, seega laulda saab igal pool. Kel tõeline siht lauljaks saada ja meie kooli pääseda, harjutab ja proovib järgmisel aastal uuesti.

Kaunist ja rahulikku kevadet!
RML osakond