Puhk- ja löökpillid

Puhk- ja löökpillide osakonnas saab õppida peaaegu kõiki puhkpille (flöötplokkflöötbarokkflöötoboeklarnetfagottsaksofontrompetmetsasarvtrombooneufoonium,
tuuba) ja löökpille.Plokkflöödi ning barokkflöödi kohta saad rohkem infot Vanamuusika lehelt.Lisaks erialale saavad noored mängijad algteadmisi pillimängu metoodikast ja puhkpillimuusika ajaloost, õpitakse dirigeerimise aluseid.Mänguoskused arenevad ansamblitundides, sümfoonia- ja puhkpilliorkestris. Huvilised saavad osaleda bigbändis. Õpilane saab laiapõhjalise muusikalise hariduse õpingute jätkamiseks muusikakõrgkoolis ja tööks orkestrandina erinevates orkestrites. Osakonna lõpetanute hulgast on võrsunud tuntud soliste, pedagooge ja kultuuritegelasi, teiste hulgas ka Neeme Järvi (löökpillid) ja Erkki-Sven Tüür (flööt).
Puhk- ja löökpilli eriala õpetavad koolis Tarmo JohannesPeeter Malkov,  Tarmo VelmetReet KäärikVello Sakkos,  Taavi-Mats UttReet SukkTaavi Kuntu, Indrek Vau, Lauri SeppSulev Sommer, Ingvar-Vilmar Leerimaa, Rein Roos.

Tarmo Velmet
tarmo.velmet@otsakool.edu.ee