Klassikaline laul

Klassikalise laulu osakonna õpilased omandavad laiahaardelise erialase ja üldmuusikalise hariduse. Õppeainete seas on soolo- ja ansamblilaul, näitlejameisterlikkus, lavakõne, lavaline liikumine, lauluteatri alused, võõrkeelte häälduskursused jne. Kool pakub noortele rohkelt esinemisvõimalusi – Mustpeade Maja Valges saalis, Tallinna Jaani kirikus, Rootsi-Mihkli kirikus, Rakvere Kaurikoolis, esinemisi “Heliseva Linnamüüri” raames jne. Lauluosakonna õpilased on edukalt esinenud nii vabariiklikel kui rahvusvahelistel konkurssidel.
Osakonna vilistlased on edukalt jätkanud lauluõpinguid EMTA-s, Helsingi Sibeliuse Akadeemias, Haagi Kuninglikus Konservatooriumis, Šoti Kuninglikus Konservatooriumis, Londoni Guildhall`i Muusika- ja Teatrikoolis jm. Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli väljapaistvate lõpetajate seas on paljud tuntud endised ja praegused lauljad – Urve Tauts, Anu Kaal, Heli Lääts, Taimo Toomast, Annaliisa Otsa, Kai Rüütel, Heli Veskus, Marika Eensalu, Kädy Plaas-Kala jt. Hetkel õpetavad soololaulu Ludmilla Dombrovska-KeisHeli VeskusAare SaalKädy Plaas-KalaOliver Kuusik ja Eha Pärg. Lavalise liikumise juhendajaks on Kristin Pukka Murula, kaasaegse muusika valikaine õpetaja on Iris Oja, näitlejameisterlikkust annab Eduard Tee, lavakõne ja lauluteatri saladusi aitab lahendada Annaliisa Otsa.

Kädy Plaas-Kala
kady.plaas-kala@otsakool.edu.ee