MUUSIKAETTEVÕTLUSE SPETSIALIST – Õppetöö toimub esmaspäeviti ja neljapäeviti.
Muusika on üks suuremaid ja mitmekülgsemaid kultuurialasid nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt ning ettevõtlusel on selles oluline osa. Muusikavaldkonnas kujundavad täna ettevõtete tegevuse sisu ja võimalusi mõningad suured suundumused, nagu salvestatud muusika digitaalse levi suur ja üha kasvav osakaal; tehnoloogia arengud alates ühismeediast ja lõpetades autotööstusega; üldine tendents valdkondadevaheliseks koostööks jm.
Edukas muusikaettevõtja peab esmalt mõistma valdkonna toimimisloogikat, samas hoidma kätt pulsil kiiretel muutustel nii valdkonnas endas kui ka väljaspool, märkama tühimikke ja leidma loovaid lahendusi nende täitmiseks, olema paindlik ning samal ajal sihikindel oma ärimudeli arendamisel. See on keerukas, aga ka äärmiselt põnev ja võimalusterohke valdkond, kus täna tegutseda.
Hoolimata valdkonna suurusest ja tähtsusest pole huvilistel olnud seni võimalust Eestis muusikaettevõtluse alal end täiendada.
Õpingute kirjeldus
Muusikaettevõtluse spetsialisti õpe toimub 1-aastase jätkuõppena, mis eeldab lisaks keskharidusele muusikavaldkonnas toimetamise kogemusi. Õpe annab ajakohase ülevaate kaasaegse muusikaettevõtluse toimimisest ning toetab valdkonnas tegutsemist juba õpingute ajal.
Õpingud kestavad septembrist juunini ning on tasuta.
Õppekava on jaotatud kahte ossa:
• I semestril käsitletakse sissejuhatavalt kõiki peamisi muusikaettevõtluse teemasid ja valdkondi;
• II semestril viib iga õpilane ellu oma projekti, mille teema sisu valitakse ja valmistatakse ette esimese semestri lõpuks.
Õppetöö toimub kahel päeval nädalas – esmaspäeviti ja neljapäeviti, mil läbitakse põhiained ja kohustuslikud valikained, lisandub iseseisev töö individuaalselt ja grupis, oma projekti elluviimine ning vabalt valitavad valikained. Õppekava on valminud ja viiakse ellu koostöös Eesti muusikaettevõtete esindusorganisatsiooni ja muusikavaldkonna arenduskeskusega Music Estonia.
Ekspertidena on kaasatud mitmed Eesti muusikavaldkonna praktikud:
Sisseastumine
Ootame sind õppima, kui sul on keskharidus, eelnev muusikavaldkonnas toimetamise kogemus (ettevõtja, tööandja, praktikandi või vabatahtlikuna), selge motivatsioon ja kindel soov tegutseda muusikavaldkonnas ka pärast õpinguid.
Sisseastumiskatsed toimuvad kahes voorus:
Sisseastumiseks vajalikud dokumendid:
Olulised kuupäevad:
Olulised kontaktid:
Vaata lisa:
https://wp.otsakool.edu.ee/oppekavad/
https://wp.otsakool.edu.ee/sisseastujale/dokumentide-esitamine/
https://wp.otsakool.edu.ee/sisseastujale/vastuvott/
https://wp.otsakool.edu.ee/sisseastujale/vastuvotukatsed/